• Bizi Arayın:+90 507 058 80 00
  • Adres: Aydınevler Mah. 5509 Sok. No:2 Masalevleri Daire:5 Manavgat / Antalya

Manavgat Atık Su Gideri Tıkanıklığı Açma

27-02-2024 10:20:00
Manavgat Atık Su Gideri Tıkanıklığı Açma

Manavgat atık su gideri tıkanıklığı açma oldukça önemli ve özen gerektiren bir hizmettir. Profesyonelce gerçekleştirilmeyen tıkanıklık açma işlemleri akabinde çok daha önemli sorunlara neden olabilmektedir. Bu yüzden tüm atık su gider noktalarının tıkanıklık sorununda alanında uzman firmalardan yardım alınmalıdır.

Su gideri tıkanıklığı açma konusunda oldukça tecrübeli ve donanımlı personel kadromuzla ve en son teknolojik özelliklere sahip cihazlarımızla ihtiyacınız olduğu her an sizlerin hizmetinizdeyiz. Tıkanıklık sorunun zamansız gerçekleştiği ve aciliyeti olduğu durumlarda 7 gün 24 saat sizlere hizmet vermekteyiz.

Profesyonel Atık Su Gider tıkanıklığı Açma Hizmeti 

Gider tıkanıklığı sorunu oldukça önemlidir. Eğer gerekli önlemler alınmazsa ileride çok daha büyük sorunların oluşmasına sebep olabilmektedir. Bundan dolayı gider tıkanıklığı tam olarak oluşmasa bile belirtilerin başladığı durumlarda hemen uzman firmalara haber verilmelidir.

Kişilerin kendi yapacakları müdahalelerin başarıya ulaşma durumunu az olacağı gibi gider boru ve tesisatlarına zarar verme riski de oldukça fazladır. Bizimle irtibata geçtiğiniz andan itibaren tüm hizmetlerimiz profesyonel bir şekilde yapılmaktadır.

Atık Su Giderlerinin Tıkanma Sebepleri

Atık su giderlerinin tıkandığı belli başlı noktalar tuvalet giderleri, banyo gideri ve mutfak gideri şeklinde sıralanabilmektedir. Her bir noktasını tıkanmasına sebep olan nedenler farklılık göstermektedir. Ama ortak noktası insanlardan kaynaklanan tıkanıklıkların çoğunlukta olmasıdır. Atık su giderlerinin tıkanma sebepleri ise şunlardır;

Tuvalet giderlerinin tıkanması sorunu toplu kullanım alanlarında çok daha fazla görülmektedir. Bunun yanında evlerdeki tuvalet giderlerinde de özellikle atılan büyük cisimlerden dolayı da tıkanma görülebilmektedir. Tuvaletler atılmamsı gereken büyük cisimlerin atılması, suda erimeyen tuvalet kağıtlarının fazlaca kullanılması, izmarit atıklarını giderlere atılması ve artan nüfustan dolayı alt yapının yetersiz kalmasından dolayı tuvalet gider tıkanıklıkları yaşanmaktadır.

Banyo giderlerinde ise kıl, tüy gibi insan atıklarının giderlere atılması en önemli tıkanıklık sebeplerinin başında gelmektedir. Bunun yanında banyo gider eğilimlerini yanlış yapılması ve aşırı kireçli suların banyo giderlerinde kireçlenmeye yol açması gibi sebepler tıkanıklığa yol açmaktadır.

Mutfak gideri tıkanıklarında ise özellikle yemek artıklarını lavabolara dökülmesi, yine çay artıklarını lavabolara dökülmesi, lavabo evyelerinde yiyeceklerin yıkanması sonucu çamur ve artık maddelerin giderlere akması ve kullandığımız yağlardan arta kalanların yine bu giderlere dökülmesi sonucu mutfak giderlerinde tıkanıklıklar oluşmaktadır.

Manavgat pis su gideri tıkanıklığı açma, 

Tıkalı Gider Açma Yöntemleri

 Manavgat atık su gideri tıkanıklığı açma hizmeti sunan firmamız her türlü tıkanıklıklar için en son teknolojik cihazlarımızla sorunlarınızı çözmektedir. Kullandığımız yöntemler tıkanıklığın boyutuna göre ve tıkanıklığın oluştuğu noktaya göre farklılık göstermektedir. Ama uyguladığımız tüm yöntem ve tekniklerde evlerinize asla zarar vermemekteyiz.

Siz değerli müşterilerden ricamız tıkanıklar konusunda hassas olmanızdır. Yani giderlerden suyun az gitmeye başladığı ve kötü kokuların gelmeye başladığı zamanlarda vakit geçirmeden bizlere haber veriniz. Çünkü sorun ne kadar uzun süre devam ederse gider sistemlerine de zarar verme riski o oranda artmaktadır. Ve asla kendiniz herhangi bir kimyasal ile müdahale etmeyiniz. Boruların zarar görmesi durumunda çok daha büyük maliyetli sorunlar ortaya çıkarken etrafa yayılan kötü kokular sizin ve ailenizin de sağlığını olumsuz etkileyebilmektedir.

Site en kaliteli ve sorunsuz hizmeti ile edinen firmamız evinizde herhangi kırma, delme vb. yöntem uygulamaksızın tıkanıklığa cihazlarla müdahale etmektedir. Öncelikle tıkanıklık olan noktaya yüksek çözünürlükte ve gece görüş özelliğine sahip kameralı bir sistem yollanır ve tıkanıklığın sebebi bulunur. Tıkanık açma robotları borulara tespit edilen noktaya gönderilir.  Robotlar tıkanıklıkları temizlemek için itme ya da püskürtme işlemi gerçekleştirmezler tıkanıklıklara sebep olan maddeleri parçalar halinde getirip dışarı atarlar. Uygulamanın en son aşaması olarak da temizlenen borularda basınçlı su ile yıkama ve temizleme işlemi yapılır. Böylece hem borulardan kaynaklanan kokular giderilir hem de tekrar tıkanma riski tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Firmamızın uyguladığı tıkalı gider açma yöntemleri bu şekildedir.