• Bizi Arayın:+90 507 058 80 00
  • Adres: Aydınevler Mah. 5509 Sok. No:2 Masalevleri Daire:5 Manavgat / Antalya

Manavgat Sıhhi Tesisat

27-02-2024 11:13:00

Manavgat Sıhhi Tesisat

Sıhhi tesisat yaşam alanları için ihtiyaç duyulan suyun temin edilmesi yüksek yerlere ulaşması için basınçlandırılması, yumuşatılması, depolanması, ısıtılması, atık suların atılması yağmur suyu tahliyesi ve yangın söndürme konularını içerir. Manavgat sıhhi tesisat olarak tecrübe ve birikimiz ile tek işimiz olan tesisat döşeme konusunda sizlerin her zaman hizmetinizdeyiz.

Sıhhi Tesisat Nasıl Ortaya Çıktı

İnsanların hayatı için vazgeçilmez bir öneme sahip suyun verimli bir şekilde kullanabilmek için tarih boyunca insanlar çeşitli düzenekler geliştirmiştir. İlk çağ boyunca Romaların bu konu üzerinde inşa etmiş oldukları su kemerleri yurdumuzun hemen hemen her köşesinde görülebilmektedir. Bu şekilde Romalılar kentlere su getirebilmişlerdir. Getirilen bu suların kullanılabilmesi için büyük çeşmeler inşa etmişlerdir. 

Bu çeşmelerin çalışmasındaki temel prensip şu şekildedir. Çeşmeler, borunun içine yerleştirilen daire biçiminde olacak şeklinde yapılmış bir parçanın hareketi suyun akışının denetlenmesi prensibine dayanıyordu. Dairesel parça boruyu dik konuma gelecek şekilde hareket ettirildiğinde, borudaki su akışı engellenmiş oluyordu. Bu sistemde 19. yüzyıla kadar küçük değişliklerle sıhhi tesisat inşasında temel prensip olmuştur. Ortaçağ boyunca kullanılan bu sistem yerini 1800 yılında Thomas Gryll tarafından geliştirilen vidalı musluk sistemine bırakmıştır. Manavgat sıhhi tesisat olarak en son teknolojik gelişmeler ışığında siz değerli müşterilerimize kaliteli, güvenli ve uygun fiyatlarla sunmuş olduğumuz sistemlerle hizmetinizdeyiz.

Temiz Su Tesisatı

Sıhhi tesisat sitemlerinde konut ve iş yerlerinde kullanmak üzere temiz suyu ulaştırılması ve muhafazası sıhhi tesisat sisteminin sağlık yönünden en önemli bölümünü meydana getirmektedir. Temiz su tesisatı çamaşır Musluğu, ara musluklar, lavabo bataryaları, banyo bataryaları mutfak bataryalarına ayrı ayrı sıcak ve soğuk su borularının çekilmesiyle oluşan binaların en önemli alt yapı sistemlerinden biridir. Bu sistemin binalarda kurulması için firmamız piyasadaki en kaliteli malzemeler olan PE - Xc ve PE - Xb borularını şap altından spiral kılıf içinden geçecek şekilde uygulamaktadır. Kullandığımız spiral kılıflar PE-X boru türleri için 25 mm Spiral kılıflar kullanılarak sıhhi tesisat borularınız korunmakta böylelikle uzun yıllar boyunca sizlere sorun çıkarmadan kullanma imkânı tanımaktayız. Manavgat sıhhi tesisattatil günleri de dâhil olmak üzere yılın her günü siz değerli müşterilerime hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Ve sunduğumuz tüm hizmetler firmamızın garantisi kapsamında size ulaşmaktadır. 

Kirli Su Tesisatları

Yaşam alanlarında su kullanım alanlarındaki birikmiş pis ve kirli suların şehirlerde genellikle belediyeler tarafından oluşturulan kanalizasyon şebekelerine bu altyapı hizmetlerinin bulunmadığı kullanım alanlarında bu işlev için özel olarak hazırlanmış süzme ve çürütme çukurlarına iletmek için hazırlanmış boru sistemine kirli su tesisat sistemi denilmektedir. Kirli su tesisatı oluşturan bir diğer alan ise çatılar, balkon avlu gibi yüzeylere düşen yağış sularını toplayıp yağış kanalına, yağış kanalı olmayan yerlerde de uygun bir alana akıtan boru sistemleridir.Manavgat sıhhi tesisat olarak Hıfzısıhha kanununun 245. maddesine göre şehir kanalizasyonu bulunan yerlerde zorunlu olarak uygulanması gereken kirli su tesisat sitemini uzun yıllar kullanabileceğiniz sistem çeşitleriyle siz değerli müşterilerimiz ile buluşturuyoruz.

Manavgat Sıhhi Tesisatı Neden Tercih Etmelisiniz?

Sıhhi tesisat işlemleri kesintisiz ve zorunlu olarak kullanmanız gereken sistemlerdir. Genellikle bir kere ve uzun süreli yapılan bu yatırımlar ehil kişiler tarafından yapılması durumunda kullanılan materyallerin el verdiği ölçüde uzun yıllar sıkıntısız kullanılır. Sizde sadece bir kez yapacağınız tercih işleminde Manavgat sıhhi tesisatı seçmeniz durumunda uzun süre ilgilenmenizi gerektirmeyen kaliteli bir tesisat sahibi olmuş olursunuz.