• Bizi Arayın:+90 507 058 80 00
  • Adres: Aydınevler Mah. 5509 Sok. No:2 Masalevleri Daire:5 Manavgat / Antalya

Manavgat Su Kaçağı

27-02-2024 10:13:00

Manavgat Su Kaçağı - Manavgat Başarı VidanjörManavgat Su Kaçağı Tespiti

Yıllardır hizmet verdiğimiz sıhhi tesisat alanında Manavgat su kaçağı tespiti firması olarak uygun hizmet politikamız ile sizlere ekonomik hizmet sunuyoruz. Bilgi, tecrübe ve deneyim ile bu sektörde gösterdiğimiz hizmet aynı zamanda teknolojik gelişmelere de açıktır. Önceki yıllarda su kaçağı tespiti için yıkım olaylarına sıklıkla yer verilirdi. Ancak son teknoloji ile imal edilen kameralı tespit cihazlarına yaptığımız yatırım ile su kaçaklarını en kısa sürede buluyor ve kesin çözümler sunuyoruz.

Su Kaçağı Neden Olur

Manavgat Su Kaçağı - Manavgat Başarı VidanjörÖzellikle eski tip binalarda rastlanılan su kaçağı neden olur sorusuna sıklıkla rastlanılır. Su kaçakları eski binalarda genel olarak yaşanılan sorunların başında gelir. Eski yıllarda binaların su tesisatı döşenirken kullanılan boruların oksitlenmesinden dolayı borularda aşınma ve delinme gibi olumsuzluklar meydana gelir. 

Bu olumsuzluğun sonucu ise su kaçağından dolayı insanların bu durumdan olumsuz etkilenmesidir. Yer altında oksitlenmeye meyilli olan bu borular artık günümüzde kullanılmamaktadır. Eğer evde rutubet var ise ve su faturası her zamankinden daha fazla gelmeye başlamış ise evde ve iş yerlerinde su kaçağı olayından şüphe edilebilir. 

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır

Manavgat Su Kaçağı - Manavgat Başarı VidanjörSu tesisat borularının döşeli olduğu alanlara yakın duvar kenarlarında çatlamalar meydana gelir. Bu çatlaklardan su sızıntıları da ortaya çıkması muhtemeldir. Su kaçağı belirtilerinden olan bu olay evde veya iş yerinde su kaçaklarının meydana geldiğini en net şekilde örneklendirir. 

Bazı durumlarda da su kaçağından kaynaklanan çatlak zemin ve su sızıntısı gibi olaylara rastlanılmayabilir. Bu durum gizli su kaçakları ile nitelendirilir. Bunu ilk etapta anlayabilmek pek de mümkün olmayabiliyor. Genellikle kişiler su faturalarından şüphe etmeye başladıklarında sonuç su kaçağınının tespiti oluyor. 

Apartman katında oturanlar ise tavan kısmında oluşan damlacıklar veya lekelenme ile su kaçaklarından şüphe etmeye başlıyorlar. Eğer gizli su kaçağına dair bazı sebepleri gözlemliyor iseniz Manavgat su kaçağıtespiti firmamız ile iletişime geçerek su faturalarınızın daha fazla yükselmesine bir an önce önlem alabilirsiniz. 

Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır

Manavgat Su Kaçağı - Manavgat Başarı VidanjörGizli olan veya gizli olmayan su kaçaklarında her daim tespite ihtiyaç duyulur. Çünkü su kaçağının tam olarak nereden kaynaklandığı bulmak ve ilgili yerde tadilat ve tamir yapabilmek adına su kaçak tespiti son derece önemlidir. Firmamızın prensibi kırmadan ve yıkım olaylarına yer vermeden su kaçağı tespiti yapabilmektir. Zemini kırarak su kaçaklarını bulmak hem zaman alan hem de daha fazla masraf çıkartan bir uygulamadır.  

Ancak firmamızda kullandığımız kameralı tespit cihazları ile önce su kaçağnın tam olarak nereden kaynaklandığı buluyor ve ardından nasıl bir önlem alınması gerektiğine dair tespitimizi yapıyor ve en uygun maliyetler dahilinde su kaçağını gideriyoruz. Firmamızda yatırım yaptığımız kameralı cihazlar yer yüzeyine zarar vermeden su kaçağının nereden kaynaklandığı bulmak adına su borularını cihaz kamerasında gösteren bir uygulamadır. Böylece su kaçağı tespitini tam olarak bulmamızı sağlar.

Manavgat Su Kaçağı - Manavgat Başarı VidanjörSu Kaçağı Nasıl Tamir Edilir

Su tespitinin yapılmasından sonra önemli soru su kaçağı nasıl tamir edilir konusudur. Sıhhi tesisatçı olmadan tamiri imkansız olan su borularınızı en ekonomik fiyat politikamız eşliğinde tamir ediyoruz. Bilgisayar destekli cihazlarımız ile tüm boru hattını kontrol ediyoruz. 

Ardından gerekli malzemelerimizi temin ediyor ve yalnızca birkaç günlük tadilat işlemine başlıyoruz. Boru hattınızı isterseniz tamamen değiştirebilir ve yer altında oksitlenme yapmayan borularla yeniden döşetebilirsiniz. İstersenizde yalnızca su kaçağının olduğu yerlerde su kaçağının yeniden tekrarlanmasına önlem alıcı işlemlerde bulunmamızı talep edebilirsiniz.